Naša činnosť 2018/2019

Vianočné trhy v ZŠ

Vianočné trhy sa konali dňa 15.12. 2018 v priestoroch ZŠ v Rakoviciach. Chodby školy sa zaplnili deťmi, rodičmi, učiteľmi a ďalšími návštevníkmi. Na trhoch si rodičia i návštevníci mohli zakúpiť rôzne ozdoby, svietniky, vianočné dekorácie, ikebany, vianočné oplátky vytvorené rodičmi a tým podporiť škôlku a základnú školu. Súčasťou vianočných trhov bolo ako každý rok aj vystúpenie detí základnej školy a našich detičiek, ktorým potešili svojich blízkych a aj hostí.

Vianočná besiedka

V piatok 14.12.2018 sa deti od rána tešili na vianočnú besiedku so svojimi rodičmi, starými rodičmi a príbuznými, ktorá je už v našej škôlke každoročnou tradíciou. Program pod názvom  ,, Vianočný deň“, ktorý sa skladal z básní, piesní a tančekov. Na záver detičky zaspievali pieseň ,,Tichá noc“ pri rozžiarenom stromčeku a svetielkach, ktoré spôsobili čarovnú atmosféru. Detičky v oboch triedach si našli pod stromčekom veľa krásnych darčekov, z ktorých sa budú ešte dlho tešiť.  Príjemná atmosféra a dobrá nálada pokračovala aj po skončení programu. Mamičky  pripravili pre deti a hostí rôzne druhy sladkých a slaných koláčikov, za čo im veľmi pekne ďakujeme.

Vianočné tvorivé dielne

V utorok 11.12.2018 sme v našej MŠ zorganizovali  tak ako každý rok tvorivé dielne na tému ,,Vianoce“. Rodičia spolu s deťmi a kolektív MŠ vytvárali rôzne vianočné dekorácie, svietniky, ikebany a rôzne vianočné ozdoby. Počas tvorenia rodičia predviedli svoju šikovnosť, kreativitu a originalitu. Počas tvorenia vládla príjemná predvianočná atmosféra plná radosti a smiechu.

Mikuláš v MŠ

Dňa 6.12.2018 opäť prišiel medzi nás Mikuláš. No tak ako každý rok neprišiel sám, ale si na pomoc zavolal čertov a anjelikov. Deti z triedy Lienok a Včielok im zarecitovali krásne mikulášske básničky. Tento rok si Mikuláš  priniesol so sebou aj zoznam neposlušných detí a tie mu museli sľúbiť, že sa polepšia a už budú poslúchať. Na záver rozdal deťom balíčky so sladkosťami, spravil si s deťmi spoločnú fotku a deti sa s nimi rozlúčili.

Lampiónový sprievod.

Ani tento rok sa dňa 26.10.2018 konala veľmi obľúbená akcia ,, Lampiónový sprievod“. Spolu s deťmi a rodičmi sme sa stretli pred materskou školou a vybrali sme sa do ulíc Rakovíc. Deti si pyšne niesli svoje svetielkujúce lampióny, ktoré rozžiarili dedinu. Deti recitovali krátku báseň a zaspievali si pesničku. Na sprievode sa zúčastnilveľký počet rodičov a detí, ktoré si odniesli domovkrásne  zážitky.

Jesenné tvorenie a veselé tekvičky

V utorok 9.10.2018 sa v našej škôlke stretli mamičky, oteckovia, babičky a deti, aby vytvorili jesenných svetlonosov a rôzne jesenné dekorácie. Tekvičky sa tešili, kedy sa budú môcť pozrieť na svet svojimi svetielkujúcimi očkami.Pod šikovnými rúčkami rodičov a detí vznikli krásne umelecké diela, ktoré sme si vystavili pred škôlkou a vyčarili na tvárach detí a dospelých úsmev a spokojnosť. Ďakujeme všetkým, ktorí sa tejto milej udalosti zúčastnili.

Návšteva Festivalu zdravia

Deti MŠ navštívili dňa 15.10.2018,,Festival zdravia“ v ZŠ v Rakoviciach.Deti sprevádzala Katka Rafajdusová, ktorá deťom porozprávala o zdravých potravinách a zdravom životnom štýle. Spoznali nové druhy ovocia, zeleniny, strukovín, mliečnych výrobkov...MŠ si vytvorila stanovište pod názvom ,, Vitamínový zelovoc“ , kde  vystavovala krásne výtvory detí a rôzne druhy čerstvého ovocia a zeleniny. Na záver si deti s Katkou pozreli rozprávku ,,Doktor králiček a legenda o kráľovstve zúbkov“ ,ktorá sa im veľmi páčila. Z festivalu deti odchádzali spokojné a šťastné.

Cvičenie s rodičmi

Dňa 23.10.2018 sa v škôlke uskutočnilocvičenie s rodičmi pod názvom ,, Jesenným chodníčkom,Deti so svojimi rodičmi cvičili vo dvojiciach. Najskôr si telo rozohriali zdravotnými cvikmi zameranými na celé telo. Potom ich čakalo prekonávanie a zdolávanie  rôznych prekážok. Na záver deti a rodičia relaxovali a navzájom sa masírovali masážnymi loptičkami pri relaxačnej hudbe.. Po cvičení sa rodičia s deťmi mohli ponúknuť citronádou a ovocím.