• Naša činnosť 2013/2014

Školský rok 2013/2014

Hymna našich škôlkárov

Zápis detí do materskej školy RAKOVICE sa uskutoční od 15.02.2013 do 08.03.2013.

• Treba priniesť rodný list dieťaťa.
          • Je možné zapísať aj deti od 2 rokov (viacročné skúsenosti s prácou s deťmi mladšími ako 3 roky).

Naša materská škola ponúka:

• Výchovu a vzdelávanie v moderných, nových priestoroch MŠ.
          • Pohybové a relaxačné aktivity detí na novom modernom, účelovom ihrisku (júl 2012).
          • Odbornosť výchovno-vzdelávacieho procesu.
          • Vysokú odbornosť v príprave detí na vstup do prvého ročníka.
          • Mimoriadne dobrú vybavenosť učebnými pomôckami, hračkami.
          • Hru, prácu, výchovu a vzdelávanie v modernom atraktívnom interiéry materskej školy –  nábytok, vybavenie a pod.
          • Bohatú mimoškolskú činnosť – aktivity pre rodičov s deťmi, pestré aktivity pre deti.
          • Oboznamovanie sa s anglickým jazykom od 4,5 roka pod vedením odborného lektora.
          • Možnosť navštevovať 2 záujmové krúžky („Materáčik“ a „Estrádny“ zabezpečuje ŠSZČ).
          • Množstvo atraktívnych, tradičných aktivít: (veselé tekvičky, športové popoludnie s rodičmi, tvorivé dielne s rodičmi, vianočná slávnosť, vedomostná olympiáda starších detí, karneval, farebné dni šťastia...a veľa veľa iných).
          • Interné projekty MŠ – Tajomstvá prírody, Cesta k zdraviu, Rakovické zvony, Bezpečná škôlka, Grafomotorika detí predškolského veku...
          • Zameranie MŠ na enviromentálnu výchovu.

Tešíme sa na Vás!

Športový deň v MŠ“

Športový deň sme si naplánovali na 27.09.2012, ale počasie nám neprialo, slniečko sa schovalo za mraky. Rodičia i natešené deti začali „športovať“.

Po rozcvičke súťažili v „sloníkovom behu“, v prenášaní detí, preliezali tunelom, vyzuté deti museli rodičia obuť a rýchlo dobehnúť do cieľa. Potom sa ale spustil dážď a silnel a silnel.... Súťaže sme museli ukončiť. Povedali sme si „nevadí“, veď my si ešte zašportujeme.

A podarilo sa, vo štvrtok 04.10.2012 bolo  krásne slnečné počasie. A tak si deti i rodičia spolu s učiteľkami zasúťažili a zašportovali na dvore materskej školy.

Deti dostali sladkú odmenu, ktorej sa veľmi potešili.

Heslom tejto aktivity bolo: „V zdravom tele zdravý duch“. A u nás ešte aj dobrá nálada, veľa smiechu, zábavy a športových výkonov.

J. Turanová

Tvorivá dielňa s rodičmi :  „VESELÉ  TEKVIČKY“

V utorok 09.oktobra 2012 bola materská škola od rána plná očakávania a príprav. Dnes máme predsa s maminkami a ocinkami vytvárať „veselé tekvičky“ – tešili sa deti. Možno budú aj pojašené, nerealistické – ale naše.

Popoludní sa začali schádzať rodičia a v jedálni so svojimi drobcami a za pomoci učiteliek, tvorili, „čarovali“ svoje pekné tekvicové výtvory. Parádne sa nám podarili. Deti s rodičmi vytvorili princeznú, dedka, jesennú vázu, pinokia, piráta, čarodejnicu, ježka, strašidlo a mnoho, mnoho nádherných výtvorov.

Kreativita a tvorivosť detí i rodičov nemala konca kraja.   Bolo supéér.

Takže o rok opäť na tekviciach milí rodičia a deti!

„Jesenná výstava ovocia a zeleniny“  KRAKOVANY  2012

Dňa 17. septembra 2012 deti materskej školy navštívili výstavu ovocia a zeleniny v Krakovanoch. Pri vstupe sme dostali malé jesenné ozdoby a deti už nedočkavo nazerali dovnútra areálu. Výstava bola perfektná, najviac sa deťom i pani učiteľkám páčili tekvicový školáci, rodinka „Dyňových“ z Rakovíc, kŕmidlá, rôzne zvieratká z tekvičiek a iných plodov. Po prehliadke čakala deti „malá hostinka“ na ktorej mohli ochutnať kompót z tekvice, koláčiky s rôznym ovocím a vitamínové džúsiky.  Cesta autobusom späť do materskej školy ubehla veľmi rýchlo. Ešte dlho sme spomínali ja túto vydarenú akciu.