• Naša činnosť 2016/2017 MŠ

• Vianočné trhy v ZŠ

Vianočné trhy sa konali dňa 17.12. 2016 v priestoroch základnej školy. Chodby školy sa zaplnili deťmi, rodičmi, učiteľmi a ďalšími návštevníkmi. Rodičia s deťmi vyrobili rôzne ozdoby, svietniky, vianočné dekorácie, ktoré si mohli návštevníci zakúpiť a tým podporiť škôlku. Na trhoch nechýbal ani tradičný vianočný punč. Súčasťou vianočných trhov bolo aj vystúpenie detí základnej školy a našich detičiek, ktorým potešili svojich blízkych a aj hostí.

Vianočná besiedka

Dňa 16.12.2016 sa od rána deti tešili na vianočnú besiedku so svojimi rodičmi, babičkami a deduškami, ktorá je už v našej škôlke tradíciou. Precvičovali si program pod názvom         ,,Čarovné Vianoce“, ktorý sa skladal z básní, piesní, tanca a scénky o Troch kráľoch a narodení Ježiška. Na záver detičky zaspievali pieseň ,,Tichá noc“ pri rozžiarenom stromčeku a svetielkach, ktoré spôsobili čarovnú atmosféru. Detičky si pod stromčekom našli veľa krásnych darčekov, z ktorých sa budú ešte dlho tešiť.  Príjemná atmosféra a dobrá nálada pokračovala aj po skončení programu. Naše šikovné mamičky pripravili pre deti a hostí rôzne druhy sladkých a slaných koláčikov, za čo im veľmi pekne ďakujeme.

Návšteva Mikuláša v MŠ

Mikuláš chodil tento deň po celom svete a zavítal aj do našej škôlky. Spolu s Mikulášom prišli aj čerti a anjeli. Opýtali sa učiteliek, ktoré deti neposlúchajú, tety kuchárky zasa povedali, ktoré deti dobre nepapajú a tie deti si čerti označili farbou. Deti potešili Mikuláša básničkami a pesničkami. Nakoniec prišlo na rozdávanie darčekov a deti sa s radosťou, niektoré aj s drobným strachom vybrali k Mikulášovi po balíček. Deti sľúbili, že už budú poslúchať a s veľkým ,,Ďakujeme“ odprevadili Mikuláša.

Cvičenie s rodičmi

Dňa 15.11.2016 sa rodičia zapojili do cvičenia so svojimi deťmi. Cvičenie  pod názvom ,,Potulky s myškami Mášou a Dášou“ prebiehalo pod vedením učiteľky Zorky Haringovej. Za sprievodu rôznych hudobných žánrov precestovali svet. Zacvičili si  zdravotné cviky vo dvojiciach zamerané na celé telo, kde deti museli spolupracovať s rodičmi. Na záver cestovania si  zatancovali na pieseň Nonstop, pričom sa všetci dobre vybláznili. Po cvičení si rodičia s deťmi posedeli pri zdravých ovocných tanierikoch a čajíku.

Z úcty k našim starkým

Dňa  12.11.2016  deti MŠ  potešili dôchodcov  básničkami, veselými ľudovými pesničkami a tančekom. Takto im poďakovali  za ich starostlivosť a lásku, ktorú im rozdávajú. Na záver ich deti obdarovali vlastnoručne upečenými a vyzdobenými medovníkovými srdiečkami. Babičky a deduškovia sa deťom poďakovali veľkým potleskom a sladkou odmenou.

Veselé tekvičky

30.10.2016 sme v našej škôlke zorganizovali jednu z obľúbených akcií vyrezávanie tekvíc. Tekvičky sa tešili, kedy sa budú môcť pozrieť na svet svojimi svetielkujúcimi očkami. Pod šikovnými rúčkami rodičov a detí sa pretvorili na svietiace umelecké dielka. Po usilovnej práci najmä rodičov nám vznikla celá rodinka svetlonosov, ktoré sme si vystavili pred škôlkou a po ich rozsvietení sa rozjasnili tváre všetkých detí a dospelých.

Lampiónový sprievod šťastia

Dňa 27.10.2016 sa uskutočnil Lampiónový sprievod obcou Rakovice. Deti s rodičmi sa stretli pred MŠ, každé dieťa dostalo svoj lampión. Prechádzali sme obcou, navštevovali sme domy našich detí. V každom dome deti predniesli krátku báseň, zapálili sme svetielko šťastia a ako poďakovanie dostali deti sladkosti. Počas sprievodu sme na ihrisku vypúšťali lampióny šťastia, pričom si každý mohol vysloviť svoje želanie. Na sprievode sa zúčastnilo  veľký počet rodičov a detí, ktoré si odniesli neopakovateľný zážitok ,na ktorý ešte dlho spomínali.

Festival zdravia

Deti MŠ navštívili dňa 12.10.2016 Festival zdravia v ZŠ v Rakoviciach. Festivalom ich sprevádzala Katka Rafajdusová, ktorá deťom porozprávala o zdravom jedle a zdravom životnom štýle. Spoznali nové druhy ovocia, zeleniny, strukovín, mliečnych výrobkov... MŠ vo svojom kútiku zdravia vystavovala výtvory detí a rôzne druhy ovocia a zeleniny. Na záver si deti s Katkou pozreli rozprávku ,,Adamko a kocky zdravia“, ktorá sa im veľmi páčila. Z festivalu deti odchádzali spokojné a šťastné.

Slávnosti jesene

Deti MŠ sa dňa 19.09.2016 zúčastnili výstavy, ktorá sa uskutočnila v záhrade Kultúrneho domu v Krakovanoch. Vystavovalo sa  jesenné ovocie, zelenina, kompóty, džemy, liečivé rastliny, dekorácie do záhrady a iné. Najviac sa však deťom páčili rôzne vyrezávané tekvice, ktoré znázorňovali rozprávkové postavičky, zvieratá, hmyz a rôzne strašidlá. Na záver nás pohostili fazuľovou kašou, teplým čajom a malou sladkosťou.