• Vianočná ozdoba

• 14. 12. 2020
        • Vianočná ozdoba 2020

Centrum voľného času pri ZŠ s MŠ Rakovice usporiadalo pre deti I. stupňa základnej školy súťaž o najkrajšiu vianočnú ozdobu. Do súťaže sa zapojilo 30 detí : Arbet Marko ,Koptáková Emma,  Kusendová Isabella MIa , Urbanová Adela, Hrušková Kristína, Šoltészová Sabína, Nemčíková Nina, Današ Alex, Štefanková Viktória, Zemková Jesika, Olach David, Poturnajová Barbora, Bibiš Dominik, Kováčiková Lujza, Zamišková Nelka, Podstavek Patrik, Masaryk Alex, Masaryk David, Koronthály Tobias, Štefinová Ninka, Galbavá Emka, Bednárová Agátka, Bolješiková Ninka, Záhorcová Viktória, Duračka Samko, Halás Tomáš, Magalová Lea, Šoltészová Nelka, Galbavý Šimon, Alex Urban.

Vyhodnotenie sa uskutočnilo 11.12.2020 . Teta Katka odmenila všetky deti, ktoré sa do súťaže zapojili, nakoľko vybrať tú najkrajšiu ozdobu bolo veľmi ťažké. Na  záver dievčatá z ŠKD za pomoci pani učiteľky Bednárovej  s ozdobami vyzdobili stromček na chodbe školy.

Do galérie Vianočná ozdoba boli pridané fotografie.

• 14. 12. 2020
        • Mikuláš v ZŠ s MŠ Rakovice

Každý rok organizujeme v našej škole Mikulášsku besiedku, na ktorú zabezpečuje program CVČ pri ZŠ s MŠ a  dramatické záujmové útvary, pôsobiace pri CVČ. Tento rok sme, žiaľ, uvedené podujatie  nemohli uskutočniť, napriek tomu deti o svoje balíčky neprišli.  Mikuláš, čert a anjel, tento rok z radov pedagógov, navštívili 4.12.2020  každú triedu na I. stupni a balíčky deťom odovzdali. Tieto  zabezpečila, tak ako každý rok,  Rada rodičov pri ZŠ s MŠ Rakovice . Na žiakov II. stupňa ZŠ čaká sladká odmena po návrate do školských lavíc.

Do galérie Mikuláš boli pridané fotografie.

• UPOZORNENIE - DIŠTANČNÉ VZDELÁVANIE

• 3. 12. 2020
        • Vážení rodičia!

Vzhľadom na mimoriadnu situáciu, počas ktorej prebieha vyučovanie dištančnou formou, ste povinní ospravedlniť svoje dieťa, ak sa nezúčastní online vyučovania tých predmetov, ktoré sa takouto formou vyučujú a ktorých je podľa stanovených pravidiel vyučujúcim žiak povinný sa zúčastniť.

Vypracovanie zadaných úloh bude zohľadnené pri polročnom hodnotení!

• Vianočné trhy - oznam

• 2. 12. 2020
        • Vážení rodičia, milé deti!

Blížia sa  Vianoce a s nimi spojené Vianočné trhy a Vianočná akadémia. Tento školský rok sa žiaľ budeme musieť bez  vystúpení našich detí na akadémii zaobísť, ale chceli by sme spraviť aspoň Vianočné trhy a to takou istou formou, ako sme predávali adventné vence. Preto vás chcem touto cestou poprosiť, ak máte tú možnosť, aby ste svietniky a iné výrobky vhodné na Vianočné trhy, spravili doma a do 10.12.2020 ich priniesli do školy, odkiaľ ich prevezieme v nedeľu 13.12.2020 pred kostol v Rakoviciach a po sv. omši  budú poskytnuté za dodržania pandemických opatrení k predaju. Rodičia a deti, ktorí sa rozhodnú svojimi výrobkami prispieť, nech kontaktujú zástupkyňu CVČ Katarínu Rafajdusovú.

• Imatrikulácia prvákov

• 2. 12. 2020
        • 27.11.2020 sa na našej škole uskutočnila „Imatrikulácia prvákov“, tento rok žiaľ bez účasti rodičov. Deti museli plniť rôzne vedomostné i praktické úlohy. Dobrými pomocníkmi im boli Smejko (zástupkyňa CVČ  Katarína Rafajdusová) a Tanculienka (triedna pani učiteľka prváčikov -  Mgr. Janka Ďurišová). Po splnení všetkých úloh deti vykonali slávnostný sľub a boli pasované za žiakov základnej školy a zároveň za rytierov čarovnej ceruzky. Pasovanie vykonal riaditeľ školy Mgr. Ján Jankech – tentokrát v úlohe kráľa školy. Starosta obce Rakovice Dušan Daloš – v úlohe kráľa obce, im obliekol tričko s menami celej triedy a triedna pani učiteľka im odovzdala fotografiu v rámčeku, dekrét o prijatí do cechu žiackeho s vlastným odtlačkom palčeka. Na záver čakalo všetkých prítomných už len malé občerstvenie, diskotéka a dobrý pocit z podujatia.

Imatrikulácie prvákov - KLIK FOTO

• LYŽIARSKY VÝCVIK - UPOZORNENIE

• 1. 12. 2020
        • Vážení rodičia,

vzhľadom na vzniknutú pandemickú situáciu škola momentálne nevie zaručiť zorganizovanie lyžiarskeho výcviku, z tohto dôvodu Vás žiadame, aby ste neuhrádzali dohodnutú zálohovú platbu. V prípade, ak ste úhradu už vykonali, táto Vám bude vrátená.