• JARNÉ PRÁZDNINY

• 22. 2. 2021
        • V týždni od 1. 3. 2021 do 5. 3. 2021 sú jarné prázdniny. Dištančné vzdelávanie v tomto týždni nebude prebiehať. Prázdniny sa netýkajú materskej školy.

• OBNOVENIE PREVÁDZKY MATERSKEJ ŠKOLY

• 17. 2. 2021
        • Oznamujeme rodičom, že materská škola bude v prevádzke od 22. 2. 2021 pre deti rodičov z kritickej infraštruktúry, ako aj pre rodičov detí, ktorým povaha ich práce neumožňuje vykonávať prácu z domu (home office).

Pri nástupe dieťaťa do materskej školy rodič predloží

cestne_vyhlasenie_o_bezinfekcnosti a negatívny AG alebo PCR test COVID-19 nie starší ako 7 dní.

• OZNAM PRE ZÁKONNÝCH ZÁSTUPCOV

• 16. 2. 2021
        • Na vami poskytnuté emailové adresy boli zaslané heslá potrebné na prihlásenie do rodičovského konta, ktoré je určené zákonným zástupcom. Funguje podobne ako žiacke konto s tým rozdielom, že slúži ako spätná väzba pre školu, že rodičia známky, hodnotenia a poznámky  videli a vzali ich na vedomie. Podpísať známky možno len z rodičovského konta! Je vo Vašom záujme, aby sa dieťa nedostalo k Vášmu heslu a nevystupovalo ako rodič.

Ďalšie výhody:

- prostredníctvom rodičovského konta môžete vypĺňať prihlášky zverejnené školou,

- pokiaľ máte (alebo budete mať) na ZŠ viac ako jedno dieťa, Vaše rodičovské konto Vám umožní vidieť výsledky všetkých svojich detí pod jedným prihlásením,

- z rodičovského konta, Vám pri strate hesla systém pridelí nové bez toho, aby ste oň museli žiadať školu,

- v rodičovskom konte si kedykoľvek môžete zmeniť heslo ako aj prihlasovací email,

- pri komunikácii so školou bude zrejmé, že vystupujete ako rodič a nepríde k zámene so žiackym kontom,

- každý rodič (otec aj mama) može mať svoje samostatné konto, podmienkou je, že rodičia poskytli škole svoje emailové adresy,

- do rodičovského konta Vám bude zaslaný výpis polročného hodnotenia Vášho dieťaťa.

V prípade technických alebo iných problémov kontaktujte školu na adrese lopatkova@zsrakovice.edu.sk

• OZNAM O ZATVORENÍ MATERSKEJ ŠKOLY

• 12. 2. 2021
        • Z dôvodu výskytu ochorenia COVID-19 v materskej škole, bude materská škola a školská jedáleň v povinnej 14 dňovej karanténe od posledného kontaktu s pozitívnym.

Z uvedeného vyplýva, že od 15. 2. 2021 nebude otvorená materská škola pre kritickú infaštruktúru a rodičov, ktorí nemôžu vykonávať prácu z domu (home office)

O opätovnom obnovení prevádzky v MŠ budeme informovať.

• Dôležitý oznam pre MŠ

• 7. 2. 2021
        • Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Trnave na základe súčasnej situácie, kedy je okres Piešťany v 3. stupni varovania, zakazuje od 8. 2. 2021 otvorenie všetkých predškolských a školských zariadení na území okresu Piešťany.

Od 8. 2. 2021 sa zakazuje otvorenie predškolských zariadení aj pre kritickú infraštruktúru a zamestnancov, ktorí nemôžu pracovať z domu.

Otvorenie predškolských zariadení bude závisieť od vývoja epidemiologickej situácie v okrese a o ďalších zmenách budete včas informovaní.

• 6. 2. 2021
        • Na základe rozhodnutia RÚVZ so sídlom v Trnave neotvárať predškolské a školské zariadenia v okrese Piešťany z dôvodu pretrvávajúcej nepriaznivej epidemiologickej situácie zostáva základná škola zatvorená. Žiaci 1. a 2. stupňa pokračujú v dištančnej  forme vzdelávania.

Materská škola bude otvorená len pre deti rodičov, ktorí pracujú v kritickej infraštruktúre alebo im povaha ich práce neumožňuje pracovať z domu (home office). Pri nástupe dieťaťa do MŠ predloží zákonný zástupca vyhlásenie o bezinfekčnosti a preukáže sa negatívnym výsledkom testu  (PCR/AG).

O aktuálnych zmenách Vás budeme informovať.

• OZNAM VEDÚCEJ ŠJ

• 4. 2. 2021
        • Od 8. 2. 2021 bude ŠJ pripravovať stravu pre všetky deti MŠ a I. stupňa ZŠ. Prosím rodičov, aby odhlásili zo stravy svoje deti, ktoré nenastúpia v pondelok (8. 2. 2021) do MŠ a ZŠ. Odhlasovanie prebieha prostredníctvom tel. kontaktu 0911 435 096.

• NÁSTUP DETÍ DO ZŠ S MŠ OD 8. 2. 2021

• 4. 2. 2021
        • Na základe odporúčania epidemiologického konzília a platného rozhodnutia ministra školstva, vedy, výskumu a športu a uznesenia Vlády SR pristupujeme k úprave formy vzdelávania od 8. 2. 2021 nasledovne:

- materská škola: prezenčná forma pre všetky deti s podmienkou negatívneho testu zákonného zástupcu,

- základná škola I. stupeň: prezenčná forma s podmienkou negatívneho testu zákonného zástupcu,

- základná škola II. stupeň: dištančná forma vzdelávania (možnosť vytvárania skupín 5+1 s podmienkou negatívneho testu žiaka a zákonného zástupcu).

Pri prvom nástupe dieťaťa do materskej a základnej školy predloží zákonný zástupca čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti.

Cestne_vyhlasenie_o_bezinfekcnosti.docx

V prevádzke bude aj ŠKD, prosíme rodičov, ktorí majú záujem o činnosť ŠKD, aby túto skutočnosť oznámili svojim triednym učiteľom do 8. 2. 2021.

Testovanie zákonných zástupcov detí bude prebiehať dňa 6. 2. 2021 (sobota) v Rakoviciach, bližšie informácie k testovaniu sú zverejnené na stránke obce.

• VTÁČIE BÚDKY

• 3. 2. 2021
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Vtáčie búdky.

Aj takto môže vyzerať dištančné vzdelávanie. Naší šikorvní šiestaci vytvorili na biológii takéto krásne vtáčie búdky.

• OZNAM PRE RODIČOV DETÍ MŠ

• 1. 2. 2021
        • Na základe rozhodnutia zriaďovateľa je materská škola otvorená pre deti zákonných zástupcov v kritickej infraštruktúre, ako aj pre rodičov, ktorým povaha práce neumožňuje vykonávať svoje povolanie z domu formou home office.