• Školská knižnica

Školská knižnica

Školská knižnica Rakovice začala písať svoju históriu v r. 2005. Vznikla spojením obecnej a školskej knižnice, dostala nový priestor – priestrannú miestnosť z bývalého skladu uhlia ZŠ.

V knižnici sa nachádza  vyše 4000 knižničných titulov, ktoré tvorí beletria (krásna literatúra) a náučná (odborná) literatúra. Knižnicu počas rokov neustále dopĺňame novými  knižničnými titulmi.

Knižnica je počas školského roka otvorená počas veľkej prestávky pre žiakov a učiteľov školy.

Knižnica poskytuje priestor nielen na výpožičné služby, ale uskutočňujú sa v nej rôzne literárne súťaže, vyučovanie v rámci hodín literatúry a cudzích jazykov, rôzne iné akcie.

K dispozícií je aj televízor, dvd-prehrávač, počítač s pripojením na internet a miesto pre 25 stoličiek, ktoré sa v rámci neformálnejších akcií dajú vymeniť za „pohodlnejšie“ plyšové korytnačky. Počet prihlásených žiakov neustále stúpa, čo je neklamným dôkazom toho, že žiaci ešte stále majú záujem o knižky a čítanie, a to je pre každého učiteľa slovenčiny povzbudzujúcim motivačným prvkom.

foto: RŠ