• Projekt "Dajme spolu gól"

• V školskom roku 2023/2024 sa naša škola zapojila do projektu Dajme spolu gól, ktorý organizuje Slovenský futbalový zväz.

V rámci projektu sa môžu naši žiaci z MŠ zapojiť do pohybových aktivít zameraných na všestranný pohybový rozvoj. Aktivity sú bezplatné.

Aktivity bude realizovať Mgr. Monika Šintálová.

• Informácie o projekte

• CIELE PROJEKTU:

1. Ponúknuť všetkým deťom bez rozdielu sociálneho a zdravotného statusu možnosť pravidelnej pohybovej aktivity.
          2. Motivovať deti k športovej aktivite a vytvárať v nich trvalý vzťah k športu.
          3. Podpora zdravého životného štýlu.
          4. Osvojenie si základných pohybových návykov.
          5. Rozvoj pohybových schopností detí primerane k ich veku.
          6. Rozvoj kognitívnych funkcií detí.
          7. Hravými prostriedkami ukázať pozitíva pohybu a samotnej hry – futbalu.
          8. Získať čo najviac detí z materských škôl, základných škôl s materskou školou a základných škôl pre futbalové kluby v obciach a mestách.

ZÁKLADNÉ PILIERE PROJEKTU:

1. HRA (hravými prostriedkami rozvinúť potenciál u detí)
          2. ZDRAVIE (šport ako najlepšia prevencia pred chorobami (imunitný systém) a podpora zdravého životný štýlu (obezita)
          3. EMÓCIA (uspokojenie emocionálnych potrieb detí: zábava a radosť z aktivity, z hry)
          4. UČENIE (prostredníctvom hry, schopnosť koncentrácie u detí, disciplína)
          5. SOCIALIZÁCIA (vytváranie vzťahov prostredníctvom hry)

viac informácií na stránke: klikni sem..