• Naša činnosť 2023/2024

• Divadelné predstavenie UsmievAnka

Dňa 26. 3. 2024 prišla do našej škôlky so svojím interaktívnym programom UsmievAnka.  Prostredníctvom pesničiek, básničiek a rôznych úloh priblížila deťom tradície a zvyky vo veľkonočnom období. Deti sa do programu aktívne zapájali a tešili sa z každej splnenej úlohy.

Vynášanie Moreny

Vo štvrtok 21.3. 2024 sme si pripomenuli ľudové tradície a zvyky nášho kraja. Prostredníctvom zvykov si deti priblížia život našich predkov. Morenu vytvorili staršie deti z triedy Včielok s pomocou p. učiteľky. Všetky deti spolu s pani učiteľkami sa rozlúčili so zimou hodením Moreny do potoka, aby takto privítali jar.

Návšteva Mikuláša v MŠ

Dňa 6.12. chodí po svete sv. Mikuláš a deťom rozdáva dobroty. No niektorým deťom, tým neposlušným sa ujde varecha či uhlie. V tento deň prišiel aj do našej škôlky spolu čertom a anjelmi. Deti ich potešili básničkami a pesničkami. Za odmenu dostali od Mikuláša balíček plný dobrôt, no museli mu sľúbiť, že budú celý rok poslúchať.

Lampiónový sprievod

Dňa 6.11.2023 sa ulice našej obce rozsvietili malými svetielkami. Deti so svojimi rodičmi vytvorili dlhý lampiónový sprievod a spoločne sme oslávili Deň materských škôl. Tento významný deň sa organizuje každoročne 4. novembra. Významným medzníkom v dejinách predškolskej pedagogiky na Slovensku sa stal dátum 4. november 1829. V tento deň vznikla a bola založená v Banskej Bystrici prvá detská opatrovňa na území Slovenska. Jej zakladateľkou bola grófka Mária Terézia Brunswická. Náš sprievod sprevádzali veselé detské pesničky, ktoré zneli z miestneho rozhlasu.

odkaz na fotodokumentáciu https://www.facebook.com/share/p/cTyvHkm9izsqtify/

Slávnosti jesene.

Dňa 25. 9. 2023 sa deti z MŠ Rakovice zúčastnili výstavy pod názvom ,,Slávnosti jesene“, ktorá sa uskutočnila v záhrade Kultúrneho domu v Krakovanoch. Deti si pozreli krásne naaranžované stanovištia, ktoré prezentovali okolité dediny. Najviac sa však deťom páčili  vyrezávané tekvice, rozprávkové postavičky, zvieratká z rôznych materiálov. Na záver deti dostali od usporiadateľov výstavy omaľovánky.

Divadielko v MŠ ,, Medová rozprávka“

Dňa 5. 10. 2023 zavítalo do našej materskej školy divadlo SPOZA VOZA s názvom ,,Medová rozprávka“. Príbeh sprevádzaný hudbou bol o dvoch chránených zvieratách – o ježkovi a včielkach. Deti sa do príbehu aktívne  zapájali a odpovedali na položené otázky. Z predstavenia mali deti veľkú radosť.

Veselé tekvičky

Aj tento rok sme v našej škôlke zorganizovali výstavu tekvíc, ktorá je ozdobou nášho areálu a potešením pre deti i rodičov. Tekvice či tekvičky sa pod šikovnými rukami rodičov a detí premenili na rôzne tekvicové  veselé postavičky.

Touto cestou sa chceme poďakovať všetkým šikovným rodičom, ktorý prispeli svojimi nádhernými výtvormi a pomohli tak vytvoriť príjemnú jesennú atmosféru.

Deň jablka

21. október je vyhlásený za Svetový deň jablka. Aj v našej MŠ v tento deň prebiehali aktivity venované tomuto dňu. Deti sa oboznámili  s prospešnosťou jablka pre naše zdravie a možnosťami jeho spracovania. Staršie deti si pripravili jablkový koláč , odšťavovaním jabĺk si urobili jablkovú šťavu. Mladšie deti vytvorili jablkový strom a obrus s potlačou jabĺčok. Na vychádzke jedli jabĺčka z nášho ovocného sadu. Popoludní bola pre rodičov pripravená výstava detských prác spojená s ochutnávkou  jablkových špecialít.