• Informácie o školskom stravovaní

• 14. 2. 2024
        • Z dôvodu opakovaných otázok ohľadom podmienok stravovania, dávam opätovne do pozornosti nasledovné informácie:

Odhlasovanie detí zo stravy je možné vždy len do 14.00 hod. deň vopred, osobne, telefonicky na t.č. 033/7796144, sms správou na čísle 0911/435 096, prípadne cez webovú aplikáciu (prihlasovacie údaje u vedúcej ŠJ). V prvý deň choroby dieťaťa je možné neodhlásenú stravu odobrať do vlastných nádob v čase od 11:30 do 12:00 hod., pričom školská jedáleň nezodpovedá za zdravotnú bezpečnosť stravy  konzumovanej mimo stravovacích priestorov ŠJ. Ďalšie dni neprítomnosti dieťaťa/žiaka na výchovno-vzdelávacom procese v škole je potrebné dieťa/žiaka zo stravovania včas odhlásiť.

Za neodobratú alebo včas neodhlásenú stravu sa finančná ani vecná náhrada neposkytuje.

Evidencia odberu stravy je na základe čipu. Stravník je povinný prevziať si čip v ŠJ pri ZŠ v MŠ. Prvý čip je zdarma, pri strate alebo poškodení je cena čipu 5,00 eur.

Dieťa/žiak má nárok na dotáciu na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa za splnenia podmienok:

* dieťa sa zúčastní výchovno-vzdelávacieho procesu

* dieťa odoberie stravu

Dotácia sa nevzťahuje na odobratý obed v prvý deň choroby dieťaťa, resp. ak sa dieťa nezúčastní vyučovania. Ak žiak/dieťa pri odbere stravy nepoužije čip (z akéhokoľvek dôvodu - strata, poškodenie, zabudnutie,..) obed sa považuje za odobratý bez dotácie - rodič musí uhradiť obed v plnej výške.

V prípade akýchkoľvek nejasností alebo otázok kontaktujte prosím vedúcu školskej jedálne.

Kontakt:

vedúca ŠJ: Mária Lopatková

tel.: 033/7796144, 033/7301288

mobil: 0911/435 096

e-mail: lopatkova@zsrakovice.edu.sk

• 7. 2. 2024
        • Vážení rodičia a priatelia školy!

Pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces v našej škole darovaním 2% z dane.

Zákon vám umožňuje darovať 2% zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše OZ pri Rade rodičov. Tento dar vás nič nestojí a inak by ste daň odviedli štátu. Pre nás tie 2% znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o vašich 2%.

Finančné prostriedky budú využité na skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu a skvalitnenie vybavenosti školy.

ĎAKUJEME!