• 7. 2. 2024
        • Vážení rodičia a priatelia školy!

Pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces v našej škole darovaním 2% z dane.

Zákon vám umožňuje darovať 2% zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše OZ pri Rade rodičov. Tento dar vás nič nestojí a inak by ste daň odviedli štátu. Pre nás tie 2% znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o vašich 2%.

Finančné prostriedky budú využité na skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu a skvalitnenie vybavenosti školy.

ĎAKUJEME!

• 31. 1. 2024
        • Z dôvodu vysokej chorobnosti detí MŠ a ZŠ a na základe odporúčania RÚVZ v Trnave bude prerušené školské vyučovanie v dňoch 1. 2. - 2. 2. 2024. Nástup do školy a škôlky bude 5. 2. 2024 (pondelok).

• 10. 1. 2024
        • Riaditeľka ZŠ s MŠ, Rakovice udeľuje riaditeľské voľno všetkým žiakom základnej školy a deťom materskej školy na deň 11. 1. 2024 (štvrtok) z dôvodu prerušenia dodávky pitnej vody. V prevádzke nebude školský klub detí ani školská jedáleň.

• 21. 12. 2023
        • Termín vianočných prázdnin je od 23. 12. 2023 do 7. 1. 2024. Nástup do školy po prázdninách je 8. 1. 2024.

• 18. 12. 2023
        • Riaditeľka ZŠ s MŠ, Rakovice udeľuje všetkým žiakom základnej školy a deťom materskej školy riaditeľské voľno na deň 22. 12. 2023 (piatok).

• 18. 12. 2023
        • Ďakujeme všetkým rodičom, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k zrealizovaniu vianočných trhov v našej škole. Všetkým rodičom, ktorí prispeli rôznymi vianočnými výrobkami alebo vianočným pečivom. Poďakovanie patrí aj rodičom, ktorí svoj voľný čas venovali príprave a predaju na vianočných trhoch počas akadémie, ale aj predaju výrobkov v nedeľu pred kostolom.

Ďakujeme tiež rodine Le Gall, ktorá celý výťažok z predaja ručne vyrábaných palaciniek počas trhov venovala našej škole.

• VIANOČNÁ AKADÉMIA

• 11. 12. 2023
        • ZŠ s MŠ v Rakoviciach pozýva všetkých rodičov, žiakov a celú verejnosť na Vianočnú akadémiu, ktorá sa uskutoční 16. 12. 2023 (sobota) o 15:00 h v telocvični školy. Vianočný kultúrny program pripravili deti MŠ a žiaci ZŠ pod vedením pedagógov.

Vianočné trhy sa budú konať pred začiatkom akadémie od 14:00 h v budove školy.

Všetci ste srdečne vítaní!

• UPOZORNENIE PRE STRAVNÍKOV

• 5. 12. 2023
        • Upozorňujeme stravníkov, že žiak si môže stravu odobrať do obedára len v prvý deň choroby. Ďalšie dni musí byť žiak zo stravy odhlásený, nárok na stravu vzniká len v dňoch keď je žiak v škole. V prípade akýchkoľvek otázok kontaktujte vedúcu školskej jedálne (0911 435 096).

• 22. 11. 2023
        • Vážení rodičia!

Konzultačné rodičovské združenie sa uskutoční dňa 23. 11. 2023 v čase od 14:00 do 17:00 h v jednotlivých triedach v budove základnej školy.

• 20. 11. 2023
        • Riaditeľka ZŠ s MŠ, Rakovice udeľuje všetkým žiakom základnej školy riaditeľské voľno na deň 23. 11. 2023 (štvrtok) z dôvodu odstávky vody. Materská škola zostáva v tento deň v prevádzke.

• ZBER PAPIERA

• 3. 10. 2023
        • V záujme ochrany životného prostredia vyhlasujeme v školskom roku 2023/2024 v našej škole zber papiera. Zber sa začína 3. 10. 2023.

Papier môžete odovzdať už dnes - 3. 10. (utorok) v zbernom dvore v čase od 16:00 do 18:00 h.

Bližšie informácie a harmonogram zberu sú uvedené v priloženom dokumente.

ZBER_PAPIERA_23-24.docx

• 5. 9. 2023
        • Oznamujeme rodičom, že školské združenie sa uskutoční 14. 09. 2023 (štvrtok) o 17:00 h vo vestibule základnej školy. Po skončení sa uskutočnia triedne združenia.

• VÍKENDOVKA

• 13. 7. 2023
        • Tak ako každý rok, aj tento zorganizovalo Centrum voľného času pri ZŠ s MŠ Rakovice víkendový pobyt pre  členov ZÚ Dramatický II. a Klubu KONTAKT,  ako odmenu za pomoc pri organizovaní rôznych kultúrnych a športových podujatí.  V krásnom prostredí na Ranči Colombia na Podkylave strávilo 22 dievčat a chlapcov tri dni plné zábavy, ale aj práce.  Okrem vlastného programu sme mali šťastie a hneď v deň príchodu na ranč sme dostali pozvánku na vystúpenie skupiny Coverage v rámci Jánskych ohňov, ktoré poriadala obec. Majiteľka ranča, Zuzana Šimonová,  deťom umožnila jazdu na koňoch, za čo jej chlapci ráno boli pomôcť pri kŕmení zvierat. Nakoľko sa víkendovky zúčastnili aj členovia dramatického záujmového útvaru, väčšina programu sa niesla v tvorivom duchu .

Z pobytu všetci odchádzali spokojní a plní nových zážitkov.