• ŠALIANSKY MAŤKO

• 21. 12. 2022
        • Dňa 16. 12. 2022 sa uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže Šaliansky Maťko. Žiaci si pripravili prednes povestí. Umiestnenie bolo nasledovné.

1. kategória

1. miesto: Nina Nemčíková

2. miesto: Tatiana Koišová

3. miesto: Artur Bednár

2. Kategória

1. miesto sme neudelili

2. miesto: Jozef Karkuš

3. miesto: Ružena Vardžáková, Viktória Kolarovičová

3. Kategória

1. miesto: Isabella Smolková

2. miesto: Viktória Záhorcová

Ďakujeme aj ďalším zúčastneným: Klára Sadloňová, Krištof Talába, Sebastián Slovák, David Oláh, Adela Urbanová.

Dievčatá, ktoré získali 1. miesta postupujú do okresného kola. Držíme palce!

• STRAVNÉ OD 1. 1. 2023

• 19. 12. 2022
        • Dňom 1. 1. 2023 nadobúda účinnosť VZN obce Rakovice č. 8/2022/2 o určení výšky príspevku na čiastočnú úhradu nákladov v školách a školských zariadeniach, ktorých zriaďovateľom je obec Rakovice. Podľa tohto nariadenia sa mení finančné pásmo na nákup potravín nasledovne:

- deti MŠ 2,30 €/ 1 deň (1,95 €/ 1 deň poldenný), 46 €/ mesiac (39 €/ mesiac - poldenný)

- žiak I. stupňa ZŠ 1,90 €/ 1 deň, 38 €/ mesiac

- žiak II. stupňa ZŠ 2,10 €/ 1 deň, 42 €/ mesiac

Žiadame rodičov, aby si v zmysle tejto zmeny zmenili mesačné platby za stravu. VZN je zverejnené na webovej stránke OBCE RAKOVICE.

• MIMORIADNY OZNAM

• 19. 12. 2022
        • Vedenie ZŠ s MŠ, Rakovice oznamuje rodičom, že na základe odporúčania RÚVZ Trnava z dôvodu pretrvávajúcej vysokej chorobnosti detí ZŠ a MŠ, bude základná škola aj materská škola zatvorená od 20. 12. 2022 do 22. 12. 2022.

23. 12. 2022 sa začínajú vianočné prázdniny. Nástup do školy a materskej školy po prázdninách je 9. 1. 2023.

• 15. 12. 2022
        • Termín vianočných prázdnin pre všetkých žiakov ZŠ s MŠ, Rakovice je od 23. 12. 2022 do 7. 1. 2023.

Začiatok vyučovania po prázdninách je 9. 1. 2023 (pondelok).

• OZNAM - VIANOČNÁ AKADÉMIA

• 13. 12. 2022
        • Vážení rodičia!

Vedenie ZŠ s MŠ, Rakovice vám oznamuje, že z dôvodu vysokej chorobnosti detí materskej školy a žiakov základnej školy sa Vianočná akadémia tento rok neuskutoční.

Plánované vianočné trhy sa budú konať 18. 12. 2022 (nedeľa) pred kostolom v Rakoviciach v čase od 16:30 do 18:30 h. Zakúpiť si na nich môžete rôzne výrobky detí a ich rodičov. Výťažok z predaja bude využitý na podporu rôznych aktivít detí základnej i materskej školy.

• MIMORIADNY OZNAM

• 12. 12. 2022
        • Riaditeľka ZŠ s MŠ, Rakovice oznamuje rodičom detí materskej školy, že od 13. 12. 2022 do 16. 12. 2022 bude z dôvodu vysokej chorobnosti detí materská škola zatvorená. Pri návrate detí do MŠ je potrebné predložiť vyhlásenie o bezpríznakovosti.

• IMATRIKULÁCIE PRVÁKOV

• 6. 12. 2022
        • Centrum voľného času pri ZŠ s MŠ Rakovice pripravilo aj tento rok imatrikulácie prváčikov, alebo inak povedané: „Pasovanie prvákov do cechu žiackeho“. Kráľ obce Rakovice – pán starosta Dušan Daloš, kráľovná – riaditeľka školy PaedDr. Denisa Benedikovičová, poradkyňa kráľovnej – zástupkyňa školy Mgr. Anna Kalašová a Nasťa – triedna učiteľka prvákov – Mgr. Dominika Jančovičová sa zhostili vážnej úlohy, a to poroty v kráľovstve Mrázika, aby zistili, či sú deti pripravené na to, aby boli pasované za žiakov našej školy.

Deti dramatického ZÚ a klubu KONTAKT sa postarali o rozprávkový príbeh, v ktorom deti plnili rôzne úlohy. Stretli sa s Ivanom, deduškom hríbikom, Nasťou, Marfušou, Babou Jagou, zbojníkmi, Mrázikom a Marfušou II – tetou Katkou, ktorá to celé moderovala. Po splnení všetkých úloh, ktoré na ne čakali, boli deti pasované pani riaditeľkou – kráľovnou – za právoplatných žiakov našej školy. Pán starosta im odovzdal tričká s menami všetkých prvákov, pani zástupkyňa  rámiky s fotografiou a dekrét a triedna pani učiteľka košík so sladkosťami, ktorý svojim kamarátom vyrobili deti ŠKD. Potom už pokračovala len zábava a hostina, o ktorú sa postarali rodičia detí a Rada rodičov pri ZŠ s MŠ Rakovice. Fotky nájdete vo fotoalbume.

• SÚŤAŽ V ARANŽOVANÍ

• 6. 12. 2022
        • Súťaž vo vianočnom aranžovaní, sa uskutočnila vo štvrtok, 1. decembra 2022 o 9:00 na Spojenej škole v Rakoviciach. Súťaž bola určená pre žiakov 7., 8. a 9. ročníkov. Našu školu reprezentovalo 14 žiakov, ktorí si viedli mimoriadne dobre, o čom svedčí aj umiestnenie v uvedenej súťaži. V aranžovaní svietnikov sa na 2. mieste umiestnili žiačky 9. ročníka  Izabel Zenonos a Kristína Micháliková. Za aranžovanie vianočných svietnikov sa tak isto na druhom  mieste umiestnili   žiačky 8. ročníka - Veronika Čeligová a Elyzaveta Vasilenko. Vytvorené vianočné dekorácie si deti zoberali domov. Materiál a všetko potrebné vybavenie zabezpečila Spojená škola Rakovice, ktorá bola  spolu s CVČ Ahoj Piešťany aj organizátorom uvedeného podujatia.  Fotografie nájdete vo fotoalbume.

• STRETNUTIE S MIKULÁŠOM

• 4. 12. 2022
        • 5. 12. 2022 sa v základnej škole uskutoční podujatie Stretnutie s Mikulášom. Súčasťou podujatia bude program žiakov školy Trieda baví triedu. Predpokladaný koniec podujatia je o 12:00 h. Vyučovanie podľa rozvrhu nebude prebiehať.