• ŠPORTOVÁ OLYMPIÁDA

• 30. 5. 2023
        • Dňa 2. 6. 2023 sa v základnej škole uskutoční 46. ročník Športovej olympiády so začiatkom o 8:00 h.

Stravovanie v ŠJ je zabezpečené len pre žiakov 1. stupňa. Žiaci 2. stupňa sú z obedov odhlásení.

Činnosť ŠKD bude do 14:30 h.

• ÚSPECHY NAŠICH DIEVČAT

• 17. 5. 2023
        • Florbalistky z Rakovíc bez prehry až na Slovensko!

Dňa 12. 5. 2023 sa v Dunajskej Strede konali školské Majstrovstvá Trnavského kraja vo florbale žiačok. Náš okres reprezentovali dievčatá pod vedením pani učiteľky Mgr. Moniky Šintálovej zo ZŠ s MŠ v Rakoviciach. V základnej skupine si poradili so Sereďou 9:2 a so Skalicou 6:5, čo im umožnilo postup do semifinále z 1. miesta. Tu sa stretli s dievčatami zo Senice, ktoré zdolali 7:2 a pokračovala cesta za zlatom. V boji o najcennejší kov Rakovičanky zdolali Sereď 4:3 a stali sa majsterkami Trnavského kraja a tým si vybojovali postup na školské majstrovstvá Slovenska, ktoré sa konajú 6. - 7. 6. v Trenčíne. Dievčatám držíme palce a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a okresu Piešťany.

Na foto:

Hore zľava: uč. Šintálová, Bolješiková, Nedorostová, Boorová, Záhorcová, Odlerová S., Foltánová, Bublišová, Micháliková, Mrázová

Dole zľava: Odlerová K., Hudcovičová, Bažániová

• ŠKOLA V PRÍRODE

• 15. 5. 2023
        • V termíne od 1. 5. 2023 do 5. 5. 2023 sa žiaci 3. a 4. ročníka, spolu s pani učiteľkou Ďurišovou, Hetešovou a Arbetovou, zúčastnili školy v prírode na Starej Myjave. Počas pobytu si žiaci vyberali zaujímavé klubové aktivity podľa vlastného výberu ako napr. šplhanie na lezeckej stene, jazda na koni, jazda na štvorkolke, streľba z luku, tvorivé dielne, športové a tanečné aktivity a iné. S pani učiteľkami absolvovali turistiku,  športové  a vzdelávacie aktivity. Každý večer sa aktívne zapájali do kultúrnych programov, v ktorých úspešne reprezentovali našu školu, za čo im patrí veľká vďaka! Fotografie nájdete vo fotoalbume.