• STRAVOVANIE OD 1. 5. 2023

• 28. 4. 2023
        • Od utorka 2. 5. 2023 bude deťom prihláseným na stravovanie poskytovaná dotácia na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa.

Dotácia bude poskytnutá za splnenia podmienok:

* účasť na vyučovaní,

* odobratie stravy.

V praxi to znamená, že pri nesplnení jednej z podmienok hradí obed v plnej výške rodič. Pri odobratí obeda dieťa použije čip, ktorý dostane v jedálni (prvý je zdarma, pri strate bude vydaný nový za poplatok 5,00 €). V prvý deň choroby môže rodič zobrať obed do vlastných nádob v čase od 12:00 do 12:30 hod., tento obed hradí v plnej výške. UPOZORŇUJEM RODIČOV NA NUTNOSŤ ODHLASOVAŤ STRAVU, AK VIETE, ŽE DIEŤA SA VYUČOVANIA NEZÚČASTNÍ. V prípade akýchkoľvek otázok neváhajte kontaktovať vedúcu školskej jedálne.

• RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE

• 20. 4. 2023
        • Vážení rodičia!

Dňa 25. 4. 2023 v čase od 14:00 - 17:00 h sa uskutoční v budove školy rodičovské združenie všetkých ročníkov formou individuálnych konzultácií.

• ZÁPIS DO MATERSKEJ ŠKOLY

• 14. 4. 2023
        • Vážení rodičia!

Vedenie ZŠ s MŠ vás pozýva na zápis detí do materskej školy na školský rok 2023/2024. Zápis sa uskutoční v termíne od 2. 5. do 5. 5. 2023. Zákonný zástupca dieťaťa predloží vyplnenú ziadost a potvrdenie_od_lekara.

Bližšie informácie o zápise detí do materskej školy na školský rok 2023/2024 nájdete v priloženom dokumente:  zapis_do_MS_2023_2024.

• VEĽKONOČNÉ PRÁZDNINY

• 4. 4. 2023
        • V dňoch 6. 4. 2023 - 11. 4. 2023 budú prázdniny pre žiakov základnej školy. Začiatok vyučovania po prázdninách je v stredu 12. 4. 2023.

Materská škola bude mať prázdniny vo štvrtok 6. 4. 2023, v utorok 11. 4. 2023 bude materská škola  v prevádzke.

• PLAYBACK SHOW

• 3. 4. 2023
        • Tento rok zorganizovalo CVČ pri ZŠ s MŠ Rakovice už XII. ročník  súťaže Playback show, ktorému predchádzalo vystúpenie tanečnej skupiny STREETBEATS CREW z Trnavy. Po 30 minútovom tanečnom workshope , ktorý viedol Marek Marow Homola (z The Pastels), začala súťaž Playback show – imitácia spevu na hudbu, o ktorú sa postaral Jakub Lovrant. Dievčatá a chlapci si dali na choreografiách veľmi záležať a porota v zložení: Soňa Ruľáková, Eva Treskoňová a Šimon Voštinár -  to nemala vôbec ľahké.

V prvej kategórii sa na 1. mieste umiestnila a titul z minulého roka obhájila Agáta Bednárová, v druhej kategórii  sa na prvom mieste umiestnili žiaci VII. ročníka a v tretej kategórii  deti dramatických ZÚ . Cenu poroty dostala Viktória Sophia Sučičová.

Na záver  podujatia vystúpili členovia klubu KONTAKT, na čele so Šimonom Voštinárom, ktorí výborne zvládli imitáciu Dana Nekonečného.