• RIADITEĽSKÉ VOĽNO - PRERUŠENIE DISTRIBÚCIE ELEKTRINY

• 13. 11. 2020
        • Riaditeľ Základnej školy s materskou školou, Rakovice rozhodol o udelení riaditeľského voľna všetkým žiakom I. a II. stupňa a deťom MŠ na deň 20. 11. 2020 z dôvodu plánovaného prerušenia distribúcie elektriny.

• Usmernenie k postupu materských škôl a základných škôl od 1. 11. 2020

• 2. 11. 2020
        • V zmysle Usmernenia k postupu materských škôl a základných škôl v čase platnosti Uznesenia vlády Slovenskej republiky č. 678 z 22. októbra 2020, zo dňa 27. 10. 2020 platí od 1. 11. 2020 nasledovné:

1. Zákonný zástupca žiaka, ktorý navštevuje základnú školu a materskú školu predloží po celoplošnom testovaní pri prvom nástupe dieťaťa do základnej školy Vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti. Základná škola nevyžaduje od zákonného zástupcu negatívny výsledok RT - PCR testu alebo antigénového testu certifikovaného na území Európskej únie na ochorenie COVID – 19, pokiaľ nevstupuje do vnútorných a vonkajších priestorov základnej školy a materskej školy.

2. Na žiakov prvého stupňa a základnej školy, ktorí majú nad 10 rokov a nevedia sa preukázať negatívnym výsledkom RT - PCR testu alebo antigénového testu certifikovaného na území Európskej únie na ochorenie COVID – 19, sa nevzťahuje bod A1 ods. 13 a bod A.2 ods. 11 Uznesenia vlády č. 678/2020 – teda nemôžu sa zúčastňovať prezenčnej výučby.

V prípade, že sa osoba sprevádzajúca dieťa nevie preukázať negatívnym výsledkom testu alebo potvrdením o výnimke, v zmysle vyhlášky č. 16 nemôže vstúpiť do vnútorných a vonkajších priestorov školy alebo školského zaradenia.

Vyhlasenie_o_bezinfekcnosti.pdf

• ZMENY V ORGANIZÁCII VYUČOVANIA OD 26. 10. 2020

• 23. 10. 2020
        • Vážení rodičia!

Na základe rozhodnutia Úradu verejného zdravotníctva a Ústredného krízového štábu bude od pondelka 26. 10. 2020 prebiehať vyučovanie na druhom stupni (5. – 9. ročník) dištančnou formou. Zadania úloh budú zverejňované na webovej stránke školy (EDUPAGE), resp. prostredníctvom e-mailovej komunikácie.

Žiaci prvého stupňa pokračujú vo vzdelávaní v nezmenenej forme podľa platného rozvrhu.

Materská škola zostáva v prevádzke.

Zmena termínu jesenných prázdnin

Jesenné prázdniny pre základnú aj materskú školu budú v dňoch:

30. 10. 2020 (piatok) – 2. 11. 2020 (pondelok)

6. 11. 2020 (piatok) – 9. 11. 2020 (pondelok)

• Dyniáda 2020

• 14. 10. 2020
        • Už sa stalo tradíciou , že Centrum voľného času pri ZŠ s MŠ Rakovice každý rok organizuje  podujatie pod názvom Dyniáda. Tohtoročný, už XVI. ročník,  sa z dôvodu pandémie uskutočnil z dôvodu pandémie COVID 19 inou formou, ako sme boli zvyknutí. Nestretli sme sa s deťmi a ich rodičmi na školskom dvore, ale deti zdobili dyne doma a do školy ich priniesli na výstavku, ktorá sa uskutočnila v dňoch 12.10.2020 – 16.10.2020.  Podujatia sa zúčastnilo 16 súťažiacich. Všetci boli odmenení hodnotnými vecnými cenami. Za I. stupeň ZŠ sa na 1. mieste umiestnila Jessika Zemková a na 2. stupni ZŠ Lukáš Konečný a Lenka Konečná. Všetkým zúčastneným  ďakujeme a víťazom gratulujeme.

teta Katka

Foto: Dyniáda 2020

• Slávnostné otvorenie šk. roka 2020/2021

• 14. 10. 2020
        • V stredu 2. septembra 2020 sa začal školský rok 2020/2021 v ZŠ s MŠ Rakovice za zvýšených opatrení z dôvodu pandémie COVID 19.

Najskôr privítal riaditeľ školy žiakov 1. – 8. ročníka. Všetci žiaci boli vo svojich triedach s triednymi učiteľmi.

Po opustení budovy školy žiakmi vyšších ročníkov, privítal na školskom dvore riaditeľ školy prváčikov, v sprievode svojich rodičov. Krátky príhovor mal aj starosta obce Rakovice – pán Dušan Daloš a starosta obce Borovce – pán Ivan Šiška, ktorí následne aj tento rok odovzdali prváčikom knihy, ako spomienku na ich prvý deň v škole. Predsedníčka Rady rodičov pri ZŠ s MŠ Rakovice – pani Jana Belicová im zasa odovzdala darčeky za radu rodičov a základnú školu.

Na záver zaželali prváčikom, ale aj všetkým žiakom a pedagógom úspešný štart do nového školského roku a veľa úspechov.

• OZNAM - Riaditeľské voľno

• V piatok – 23.10.2020 budú mať

žiaci ZŠ Rakovice aj deti MŠ Rakovice,

z technických príčin (odstávka elektriny) - RIADITEĽSKÉ VOĽNO.

• Dôležitý oznam ZŠ - 1. stupeň

• 11. 10. 2020
        • Od zajtra t.j. pondelka 12. 10. 2020 sú povinné rúška pre žiakov 1. stupňa ZŠ počas celej doby vyučovania a vo všetkých priestoroch školy.

• Dôležitý oznam CVČ
      • Dyniáda
      • Harmonogram záujmových útvarov - CVČ
        • DÔLEŽITÝ OZNAM

• 18. 9. 2020
        • Vážení rodičia,

vzhľadom na momentálnu situáciu pri šírení ochorenia COVID-19 sa neuskutoční rodičovské združenie, ktoré sa malo konať 22. 9. 2020 o 17:00 hod.

Všetky dôležité informácie Vám budú doručené v písomnej forme a zároveň budú zverejnené na webovej stránke školy.

• ORGANIZÁCIA VYUČOVANIA

• 18. 9. 2020
        • Od 21. 9. 2020 bude vyučovanie prebiehať podľa platného rozvrhu so začiatkom o 7:40 hod. a vyučovacie hodiny budú 45 minútové. Po skončení vyučovania budú žiakom vydávané obedy. Organizáciu vstupu do priestorov jedálne zabezpečia pedagógovia.