• OBNOVENIE PREVÁDZKY MŠ

• 20. 1. 2021
        • Milí rodičia, MŠ bude v prevádzke od 25. 01. 2021. Pri vstupe do materskej školy sa rodič preukáže negatívnym testom na COVID-19 a predloží vyhlásenie o bezinfekčnosti dieťaťa.
          Prosíme Vás, aby ste svoje dieťa prihlásili na stravovanie u vedúcej ŠJ najneskôr v piatok 22. 01. 2021 do 9.00 hod. t. č. 0911 435 096.

Ďakujeme za pochopenie

• CVČ - súťaž

• 17. 1. 2021
        • CVČ - súťaž - plagát - sutaz_snehuliak..._2021.docx

Centrum voľného času pri ZŠ s MŠ Rakovice vyhlasuje súťaž  - NAJKRAJŠIA snehová socha; NAJKRAJŠÍ snehuliak

Nakoľko nám napadol sneh, využite svoj voľný čas na stavbu snehuliaka alebo snehovej sochy, odfoťte sa pri vašich dielach a fotografie pošlite na mail: katarinarafajdusova@gmail.com

(nezabudnite napísať meno, priezvisko a ročník).

Trvanie súťaže: od 18. 01. 2021 do 19. 02. 2021. Všetky fotografie budú zverejnené na stránke školy.

Najkrajšie a najoriginálnejšie sochy a snehuliakov vyhodnotíme. Na výhercov čakajú pekné odmeny!

Katarína Rafajdusová

zástupkyňa CVČ pri ZŠ s MŠ

• Vyučovanie 1. a 2. stupeň
        • ZMENA PRI NÁSTUPE DETÍ DO MŠ

• 11. 1. 2021
        • Z dôvodu zhoršujúcej sa epidemiologickej situácie v súvislosti s ochorením COVID-19 rozhodol riaditeľ ZŠ s MŠ a starosta obce Rakovice o prevádzke materskej školy nasledovne:

- prerušenie prevádzky MŠ do 24. 1. 2021,

- predpokladaný nástup detí 25.1. 2021,

- nástup do MŠ bude podmienený podľa epidemiologickej situácie v okrese a podľa nariadení MŠ SR, resp. vlády SR,

- pôjde zásadne o deti rodičov z kritickej infraštuktúry a rodičov, ktorí nepracujú z domu,

- rodičia môžu čerpať pandemickú OČR od 11. 1. do 24. 1. 2021.

Pri nástupe dieťaťa do materskej školy je zákonný zástupca dieťaťa povinný predložiť vyhlásenie o bezinfekčnosti.

Podpísané tlačivo treba odovzdať pri vstupe do MŠ.

vyhlasenie_zakonneho_zastupcu_o_bezinfekcnosti.docx

Aktuálne informácie budú priebežne zverejňované.

• OZNAM PRE ZŠ - ZMENA

• 6. 1. 2021

Žiaci 1. – 4. ročníka ZŠ od 11. 1. 2021 do odvolania prechádzajú na dištančné vzdelávanie.

Rodičia žiakov si môžu čerpať pandemickú OČR.

V platnosti zostáva aj ospravedlnenie na 5 dní rodičom žiaka do konca lockdownu – 24. 1. 2021.

Žiaci 5. – 9. ročníka pokračujú v dištančnom vzdelávaní.

Predpokladaný nástup žiakov  do školy nie je určený.

Polročné hodnotenie žiakov bude možné ukončiť až do 31. 3. 2021.

Aktuálne informácie k nástupu do školy na prezenčné vyučovanie

budú zverejňované priebežne.

• Oznam - dištančné vzdelávanie 1. stupeň

• 7. 1. 2021
        • V dňoch od 11. 1. 2021 do 15.1. 2021 budú učitelia 1. stupňa zadávať úlohy a komunikovať so žiakmi a rodičmi cez edupage alebo emailom. Ak sa situácia nezlepší a nebude sa dať vyučovať prezenčne v škole, začneme vzdelávanie online cez Microsoft Teams od 18.01. 2021. Informovať Vás budú triedni učitelia podľa aktuálnej situácie.

• PRERUŠENIE PREVÁDZKY MŠ - OZNAM

• 7. 1. 2021
        • Vážení rodičia, z dôvodu zhoršujúcej sa epidemiologickej situácie v súvislosti s ochorením COVID-19, rozhodol riaditeľ ZŠ s MŠ Rakovice a starosta obce Rakovice, že prevádzka MŠ bude prerušená do 17.1.2021. Prevádzka MŠ začne 18.1.2021.

Od 11.1. do 17.1. 2021 môžu rodičia detí čerpať pandemickú OČR.

Ďalšie aktuálne informácie budú zverejňované na FB stránke Zvedavá lienka a na webovej stránke zssmsrakovice.edupage.org.

• 4. 1. 2021
        • Na základe usmernenia MŠVVaŠ SR k priebežnému hodnoteniu a celkovému hodnoteniu žiakov základných škôl v šk. roku 2020/2021 počas mimoriadnej situácie a núdzového stavu vyhláseného v súvislosti s ochorením COVID-19 a uznesenia pedagogickej rady zo dňa 18. 12. 2020 bude hodnotenie žiakov ZŠ s MŠ, Rakovice za 1. polrok šk. roka 2020/2021 nasledovné:

Všetky predmety budú hodnotené slovne.

2. - 4. ročník

Predmety SJL, MAT, ANJ, PVO, PDA, VLA, INF budú hodnotené známkou.

Predmety TSV, PVC, HUV, VYV, NBV, ETV budú hodnotené slovne.

5. – 9. ročník

Predmety SLJ, ANJ, NEJ, MAT, FYZ, CHE, DEJ, GEG, BIO, OBN, NBV budú hodnotené známkou.

Predmety TSV, INF, HUV, VYV, THD, ETV budú hodnotené slovne.

Dôležité upozornenie!

Súčasťou polročného hodnotenia žiakov 5. – 9. ročníka je účasť na dištančnom vzdelávaní a vypracovanie/odovzdanie úloh zadaných vyučujúcimi jednotlivých predmetov.