• ŠKOLSKÝ KARNEVAL

• 17. 2. 2023
        • V sobotu 11. 2. 2023 sa uskutočnil v našej škole tradičný karneval. Na karneval zavítalo viac ako 100 krásnych masiek. O zábavu sa postaral šašo Šimon a jeho pomocníci. Súčasťou karnevalu bola bohatá tombola, hlavnou cenou bol bicykel, ktorý venovala Obec Rakovice. Touto cestou zároveň ďakujeme všetkým rodičom a sponzorom, ktorí prispeli do tomboly hodnotnými vecnými cenami a finančnými prostriedkami.

Fotografie nájdete vo fotoalbume.

• TURNAJ V STREĽBE

• 8. 2. 2023
        • CVČ pri ZŠ s MŠ zorganizovalo 1. 2. 2023 Školský turnaj v streľbe zo vzduchovej pušky.

Podujatia sa zúčastnilo 12 žiakov, z toho dvaja ako pomocníci. Súťažilo sa v dvoch kategóriách. Umiestnenie v jednotlivých kategóriách:

I.kategória – začiatočníci

1. miesto            Matúš Zavilla
          2. miesto            Artur Sohan
          3. miesto            Sebastián Švábik

II. kategória – členovia ZÚ

1. miesto            Izabel Zenonos
          2. miesto            Peter Michálik
          3. miesto            Leo Hevier

Všetci žiaci boli odmenení vecnými cenami a sladkosťami.

• DAJ SA ZARÁMOVAŤ

• 7. 2. 2023
        • Dňa 6. februára 2023 sme sa dozvedeli víťazku súťaže, ktorej cieľom nebolo objavovať výtvarné talenty, ale hľadanie diel s myšlienkou, ktoré budú zarámované a vystavené v priestoroch školy. Súťaže sa zúčastnilo 46 diel. Víťazku ELIZAVETU VASYLENKO určili žiaci hlasovaním, získala 31 hlasov z celkového počtu 134 hlasujúcich. Elizavete gratulujeme a všetkým zúčastneným ďakujeme! Ceny budú odovzdané  v rámci Playback show a zarámované diela uvidíte už čoskoro...

• DARUJTE NÁM 2 %

• 6. 2. 2023
        • Milí rodičia a priatelia našej školy,

tak ako predchádzajúce roky, aj tento rok si Vás dovoľujeme poprosiť o darovanie 2% z Vašich zaplatených daní pre naše občianske združenie RADA RODIČOV PRI ZŠ s MŠ RAKOVICE.

Z prostriedkov získaných prostredníctvom Vašich 2% by sme i naďalej chceli zlepšovať kvalitu vzdelávania pomocou modernizácie vybavenia školy, podporovať nadaných a aktívnych žiakov, boli by využité na organizovanie kultúrnych, výchovných a športových aktivít pre žiakov.

Tlačivo potrebné na darovanie 2% si môžete vytlačiť na uvedenom linku VYHLASENIE_o_poukazani_podielu_zaplatenej_dane_z_prijmov_fyzickej_osoby.

Ako postupovať?

Podnikatelia - FO a PO musia prijímateľa  2% z dane uviesť priamo v daňovom priznaní do 31.marca 2023. Zamestnanci musia požiadať svojho zamestnávateľa o potvrdenie o zaplatení dane, priložiť k vyplnenému tlačivu a odovzdať na daňový úrad do 30. apríla 2023.