• ŠKOLSKÝ KLUB DETÍ

• 27. 8. 2021
        • Vážení rodičia, bolo spustené prihlasovanie do ŠKD na šk. rok 2021/2022. Svoj záujem môžete vyjadriť cez rodičovské konto v Edupage, v sekcii Prihlasovanie do 3. 9. 2021 do 20:00 h.

• Začiatok školského roka 2021/2022

• 26. 8. 2021
        • Slávnostné otvorenie školského roka 2021/2022 sa uskutoční 2. 9. 2021 o 8:00 h v budove základnej školy. Žiaci si so sebou prinesú prezuvky.

Pri vstupe do budovy školy sú žiaci povinní odovzdať vyhlasenie_o_bezpriznakovosti_ziak. Do budovy školy môžu vstúpiť iba rodičia prvákov, ktorí pri vstupe odovzdajú vyhlasenie_o_bezpriznakovosti_navstevnik

Všetci žiaci sú povinní mať dve rúška. Rúško sú povinní nosiť v interiéri školy počas celého vyučovania.

Informácie o fungovaní škôl od septembra 2021 sú uvedené v priloženom dokumente september_skoly. Podrobnejšie informácie sú dostupné na webovej stránke www.minedu.sk.

• 25. 8. 2021
        • Vážení rodičia, do štvrtka 26. 8. 2021 prebieha zisťovanie záujmu o domáce samotestovacie antigénové testy. Záujem, resp. nezáujem treba potvrdiť po prihlásení sa do rodičovského konta v sekcii Prihlasovanie.

V prípade problému s prihlásením sa do rodičovského konta može rodič kontaktovať administrátora na lopatkova@zsrakovice.edu.sk

• Oznam pre stravníkov a nových žiakov

• 20. 8. 2021
        • oznamujeme rodičom a všetkým stravníkom, že i na školský rok 2021/2022 je potrebné, aby mal každý žiak podpísanú platnú prihlášku na stravu. Prihlasku na stravovanie si môžete stiahnuť z webu, prípadne ju žiak dostane pri nástupe do školy. Bez riadne vyplnenej a podpísanej prihlášky nebude môžné stravovanie v ŠJ. V prípade nejasnotí kontaktujte vedúcu ŠJ na t. č. 0911 435 096.

• Informácia k domácemu samotestovaniu antigénovými testami na začiatku školského roka 2021/2022.

• 20. 8. 2021
        • Vážení rodičia,

ministerstvo školstva na začiatku školského roka 2021/2022 poskytne antigénové samotesty na domáce použitie tým žiakom základných škôl, ktorých rodičia prejavia záujem o takýto druh samotestov, za účelom udržania bezpečného prostredia na školách. Takúto možnosť majú aj tí žiaci, ktorí sú zaočkovaní a aj tí žiaci, ktorí prekonali ochorenie COVID-19, pokiaľ ich rodičia o ne prejavia záujem. Vo všetkých prípadoch je testovanie domácimi antigénovými samotestami dobrovoľné a bezplatné.

Každý žiak, ktorého rodič prejaví záujem, dostane 1 balenie, ktoré obsahuje 25 ks testov na domáce samotestovanie a 25 ks sterilných odberových tyčiniek. Pokiaľ sa rodič rozhodne využiť možnosť domáceho antigénového samotestovania, odporúčame ho realizovať v pondelok a vo štvrtok ráno pred nástupom do školy alebo v prípade, že žiak prejavuje niektorý z príznakov ochorenia COVID-19.

Svoj záujem može rodič prejaviť v termíne do 26. 8. 2021 prostrednícvom EDUPAGE, prípadne telefonicky na t. č. 0911 435 096.